Przejdź do treści

Instruktor Capoeira w Sobótce.

Professor Cigano

Kim jestem?

Witam, nazywam się Darek Majewski i jestem instruktorem Capoeira. W Capoeira posługujemy się przydomkami (po portugalsku „apelido”), mój brzmi: Cigano (co oznacza „Cygan”). To apelido nadał mi mistrz Capoeira Jaominho w 2000 roku podczas pierwszej w Polsce ceremonii przyznawania stopni („corda”).

Doświadczenie

Swoją przygodę z Capoeira rozpocząłem w 1995 roku. Wtedy powstała pierwsza sekcja Capoeira w Dąbrowie Górniczej i tam z grupą zapaleńców ostro trenowaliśmy.

W 1999 roku udało nam się nawiązać współpracę z brazylijskim Mistrzem – Mestre Nem i rok później odbyła się pierwsza w Polsce ceremonia batizado (nadawania stopni w Capoeira w postaci sznurów – corda).

Professor Cigano - roda
grupa capoeira camangula

Wyjazdy i treningi

Capoeira to ciągły rozwój, wyjazdy, treningi warsztaty w Polsce i za granicą. Podczas mojej drogi z Capoeira udało mi się odwiedzać sekcje, treningi i warsztaty w całej Polsce, w Niemczech, Czechach, w Wielkiej Brytanii,  Austrii oraz oczywiście w Brazylii (Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Salvador da Bahia, Recife, Fortaleza, Sete Lagoas).

Od 2001 roku prowadzę treningi Capoeira dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przez wiele lat prowadziłem treningi w Częstochowie oraz we Wrocławiu.

Obecnie w tych miastach moi uczniowie prowadzą regularne zajęcia Capoeira. Ja natomiast jestem szczęśliwym mieszkańcem Sulistrowic i prowadzę treningi Capoeira dla młodzieży i dorosłych w Sobótce, na które serdecznie zapraszam.