Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Treningi Capoeira dla dzieci

Treningi Capoeira dla dzieci

  • przez

Czy dzieci mogą ćwiczyć Capoeira w Sobótce? W jakim wieku? Jakie są korzyści regularnego ćwiczenia Capoeira przez dzieci? Jak się zapisać? Kiedy i gdzie odbywają się treningi Capoeira dla dzieci w Sobótce? Ile to kosztuje?

Capoeira dla dzieci – jak wygląda trening

Treningi Capoeira dla dzieci wyglądają inaczej niż regularne zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Treningi te to zajęcia ogólnorozwojowe mające na celu przede wszystkim wspierać rozwój fizyczny dziecka. Poprzez zabawy, gry oraz zadania treningowe dziecko rozwija koordynację, siłę i kondycję fizyczną.

Capoeira to genialna forma ruchu, dzięki której dzieci mogą ćwiczyć swoją gibkość, zwinność i koordynację.
Treningi zazwyczaj zaczynają się wspólną rozgrzewką podczas której dzieci wykonują różnego typu ćwiczenia. Czasem przybiera ona formę zabawy.

Następnie dzieci uczą się specyficznych elementów Capoeira, takich jak uniki, kopnięcia oraz różnego typu elementy gimnastyczne. W końcowej części treningu dzieci tworzą Roda de Capoeira – czyli koło w którym uczą się rytmu oraz gry na specyficznych brazylijskich instrumentach oraz śpiewu Capoeira. Podczas Roda de Capoeira prezentują też elementy, których nauczyli się na treningu.

Podczas naszych zajęć unikamy rywalizacji, zachęcamy dzieci do współpracy i wzajemnego wsparcia.

Korzyści z treningów Capoeira dla dzieci

Capoeira działa pozytywnie na wielu płaszczyznach rozwoju dziecka:

  • rozwija siłę fizyczną oraz kondycję
  • uczy współdziałania w grupie
  • rozwija „czucie” własnego ciała oraz koordynację (wiele elementów capoeira związanych jest z przekraczaniem lini środka ciała)
  • rozwija tolerancję i akceptację (każdy na capoeira znajduje swoje mocne i słabe strony)
  • dzieci nabywają pewności siebie i nawiązują relacje

Gdzie i kiedy się zapisać

Treningi Capoeira dla dzieci w Sobótce odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00. Miejsce: Sala finess (sala nr 5) w Hali sportowej przy ul. Świdnickiej 20A w Sobótce.

Żeby się zapisać na zajęcia wystarczy przyjść na najbliższy trening. Instruktorka na zajęciach udzieli wszelkich informacji i będzie można również osobiście dopełnić formalności.

Kontakt bezposredni do instruktorki: Anna tel. 509 672 396

Miesięczna składka: 100 zł (miesiąc kalendarzowy, płatne z góry do 15 dnia danego miesiąca)
Pojedyncze zajęcia: 30 zł. Płatności przyjmowane są po treningu gotówką lub przelewem na konto: mBank, 54 1140 2004 0000 3102 3209 7741 (w tytule proszę podać imie i nazwisko osoby, której składka dotyczy oraz miesiąc za który jest dana składka).

O czym warto jeszcze wiedzieć

Ubranie. Warto zabrać ze sobą zmienny strój w którym dziecko będzie mogło ćwiczyć. Może to być luźny dres lub krótkie spodenki i koszulka na zmianę. Strój nie powinien krępować ruchów. Dziecko powinno móc w nim swobodnie biegać, kucać siadać a nawet stawać na rękach.

Ćwiczymy boso. Nie ćwiczymy w skarpetach. Wyjątkowo, jeśli dziecko ma problem ze stopami, można ćwiczyć w butach halowych. Zalecam jednak ćwiczenie boso a zmienne buty (mogą być klapki) zabrać do przemieszczania się między salą a szatnią.

Prosimy o punktualność. Na zajęcia warto przyjść 10-15 min wcześniej by mieć czas na swobodne przebranie się w szatni w strój treningowy. Dla dzieci wchodzenie na zajęcia ze spóźnieniem, generuje niepotrzebnie dodatkowy stres i dezorganizuje trwającą już rozgrzewkę.