Przejdź do treści
Seminarium Capoeira - logo

Seminarium Capoeira

Zalew Sulistrowicki
Zalew Sulistrowicki – 5 min od centrum Sobótki. Przy zalewie jest ośrodek SuliCamp – domki, kempingi, pole namiotowe itp.

Na co warto zwrócić uwagę

Jest kilka punktów na które warto zwrócić uwagę bo mogą różnić się od zasad, z którymi do tej pory spotykałeś się na warsztatach Capoeira.

 1. Danego dnia jest tylko JEDEN TRENING Capoeira.
  Jednego dnia, odbywa się tylko jeden trening Capoeira, który trwa 2 godziny. Są to dwie godziny, w których osoba prowadząca ma czas i możliwość przekazać najlepiej jak potrafi swoje cele treningowe, ćwiczenia i techniki. Jest to czas poświecony w 100% na trening, szlifowanie swych umiejętności kopnięć, uników oraz techniki. W tych dwóch godzinach mieści się rozruch dopasowany do specyfiki danego treningu, sam trening oraz ewentualna praktyka w parach lub małych treningowych roda.
  Po tym treningu mamy około 1-1,5 godziny czasu na wspólne roda w mieszanych kategoriach i jedną wspólną dużą roda.
 2. Noclegi załatwiamy we WŁASNYM ZAKRESIE.
  Seminarium Capoeira odbywa się w wypoczynkowej okolicy z bogatą bazą noclegową. Od hoteli przez domki i kempingi po pola namiotowe. Każdy więc może dopasować sobie nocleg do własnych preferencji i potrzeb. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów i linki do bazy noclegowej.
 3. ZAPISY – jest ograniczona ilość miejsc na treningach.
  Zależy mi na tym, aby każda osoba biorąca udział w Seminarium Capoeira mogła wynieść jak najwięcej z każdego z treningów. Dlatego postanowiłem ograniczyć liczbę osób, która może uczestniczyć w treningu do maksymalnie 45 osób. Oznacza to, że zapisując się na seminarium capoeira wybierasz treningi, w których chcesz wziąć udział. Gwarantuje Ci to miejsce na każdym z tych treningów. Decyduje w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Im szybciej zarezerwujesz sobie miejsce, tym większa szansa na to że będzie ono jeszcze dostępne.
 4. ZALICZKA – 100 zł
  Po zapisaniu się na seminarium Capoeira (formularz poniżej), bardzo proszę o przelanie zaliczki na konto. Uwaga! Zaliczka jest bezzwrotna. Proszę więc o przemyślaną rezerwację. Dopiero zaksięgowanie zaliczki gwarantuje rezerwację miejsca na treningu.
Góra Ślęża
Góra Ślęża
seminarium capoeira w Sobótce - link do formularza

Jakie zajęcia – co jest potrzebne

W ramach Seminarium Capoeira w Sobótce organizowanych jest kilka rodzajów zajęć. Poniżej szczegóły oraz informacje dodatkowe jak do danych zajęć się przygotować i co ze sobą zabrać.

 • Treningi Capoeira
  Treningi odbywają się na dużej trzysektorowej hali sportowej. W zależności od wieku oraz zaawansowania uczestnicy ćwiczą na jednym z sektorów. W jednym czasie odbywają się trzy treningi – dla dzieci, dla osób początkujących oraz dla zaawansowanych. Sam trening trwa 2 godziny zegarowe. Na trening zabierz ze sobą luźny strój do treningu, strój do Capoeira lub np. dres. Ćwiczymy boso (bez butów, bez skarpetek).
 • Zajęcia akrobatyczne na Air Tracku
  Zajęcia na dmuchanej ścieżce akrobatycznej. Ćwiczenia oraz techniki gimnastyczne i akrobatyczne. Na trening zabierz ze sobą luźny strój do treningu, strój do Capoeira lub np. dres. Ćwiczymy boso (bez butów, bez skarpetek).
 • Zajęcia muzyczne (instrumenty) – sobota, godz. 12:00
  Zajęcia muzyczne odbywają się na małej salce. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Na zajęcia muzyczne przynosimy własne instrumenty (berimbau, pandeiro, atabaque). Strój dowolny. Wstęp na salkę tylko w obuwiu zmiennym lub boso.
 • Zajęcia muzyczne (śpiew) – niedziela, godz. 12:00
  Zajęcia muzyczne odbywają się na małej salce. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Strój dowolny. Wstęp na salkę tylko w obuwiu zmiennym lub boso.
 • Uliczna Roda de Capoeira – sobota, ok. godz. 17:00
  W sobotę po skończonych zajęciach, jeśli dopisze pogoda, planowana jest uliczna roda de Capoeira na rynku w Sobótce. Strój dowolny.
Rynek w Sobótce

Zakwaterowanie i noclegi

Cała impreza odbywa się w letniskowej i wypoczynkowej okolicy – w Sobótce. Zachęcam więc do przyjechania wcześniej i/lub pozostania tu dłużej oraz potraktowania całego wyjazdu jako wypadu wypoczynkowego na „koniec wakacji”, połączonego z treningami Capoeira. Jest to miejscowość, która oferuje wiele form atrakcyjnego spędzania czasu. Możesz leżeć nad jeziorem i pływać w nim, możesz chodzić po okolicznych lasach i górach, jeździć na rowerze po trasach leśnych itp.

W związku z tym nie organizuję noclegów na sali gimnastycznej ani w innej formie. W okolicy jest wiele miejsc gdzie można za niewielką cenę w komfortowych warunkach zanocować, czy to w hotelu, w ośrodku nad jeziorem (w domkach lub kempingach) albo pod namiotem. Poniżej podsyłam kilka okolicznych miejsc, gdzie można się zatrzymać. Zachęcam jednak do rezerwowania terminów już teraz bo później wszystko może być pozajmowane.

Gdyby w tych lokalizacjach nie było już miejsc, poszukaj na Booking czy w innym portalu tego typu. Wielu okolicznych mieszkańców oferuje noclegi w takich miejscach. Pozostaje zawsze Wrocław jako baza noclegowa – jest on oddalony od Sobótki o ok 30 km.

Zalew Sulistrowicki
link do formularza online