Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Mestre Sazuki na Seminarium Capoeira

Mestre Sazuki na Seminarium Capoeira

  • przez

Seminarium Capoeira w Sobótce zbliża się do nas wielkimi krokami. Dziś przedstawiamy pierwszego z gości, którym jest Mestre Sazuki.

Vanilson Alessandro de Abreu urodził się 12 października 1978 roku w mieście Goiania w stanie Goiás w Brazylii. W wieku 6 lat rozpoczął naukę Capoeira pod okiem Mestre Ilustre, ucznia Mestre Suino. W 1989 roku został bezpośrednim uczniem Mistrza Suina.

Mestre Sazuki brał udział w wielu kursach u wielkich mistrzów capoeiry, takich jak Joao Pequeno (uczeń legendarnego Mestre Pastinha), Ezequiel, Campiquinha, Itapua, Zulu, Suassuna, Morais, (uczeń Mestre Bimba) Acordeon, Cobrinha, Jogo de Dentro, Ramos, Tony Vargas, Peixinho i wielu innych.

Mestre Sazuki

W lutym 2006 Mestre Sazuki z Brazylii przyjechał do Czech, gdzie zaczął prowadzić treningi Capoeira. Od tego czasu rozwija swoją sekcję Capoeira w Czechach pod szyldem grupy Candeias. Prowadzi regularne treningi w Pradze, Ostrawie i w Brnie. W tym samy czasie podróżuje i naucza na wielu warsztatach, spotkaniach i szkoleniach organizowanych na całym świecie, m.in. w Brazylii, USA, Francji, Hiszpanii, w Polsce (m.in. w Sobótce), Irlandii i innych krajach.

Podczas Seminarium Capoeira w Sobótce, Mestre Sazuki poprowadzi trening Capoeira dla osób początkujących, dla zaawansowanych oraz lekcję muzyczną poświęconą piosenkom w Capoeira.
Aby zapisać się na te treningi, prosimy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://capoeirasobotka.pl/seminarium-capoeira/

Tekst oraz zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.capoeirapraha.cz/